stitcherLogoCreated with Sketch.
Get Premium Download App
Listen
Discover
Premium
Shows
Likes
Merch

Listen Now

Discover Premium Shows Likes

FailurePodcast.pl

22 Episodes

26 minutes | Jul 19, 2019
Odcinek 22 – Paweł Antkowiak, .BespokeChat
  Odcinek 22 – Paweł Antkowiak, .BespokeChat   Po długiej przerwie wypuszczamy odcinek „specjalny”, który jest nagraniem wystąpienia Pawła podczas Festiwalu Przedsiębiorczości PWR UP organizowanego na Politechnice Wrocławskiej 7 czerwca 2019 roku. Posłuchajcie przemyśleń Pawła dotyczących trudności i wyzwań na przedsiębiorczej ścieżce. PS To jeszcze – niestety – nie oznacza wznowienia podcastu. Nie ukrywamy, że czasami myślimy o tym, ale co przyniesie przyszłość… zobaczymy Przypominamy: zawsze świeże informacje o naszych audycjach, a także ciekawe newsy powiązane z tematyką budowania własnego biznesu znajdziecie na www.facebook.com/failurepodcast Jeśli chcecie być pewni, że nie przegapicie kolejnych odcinków – kliknijcie w nasz Facebook. Zagwarantujecie sobie wówczas pewność, że będziecie pierwszymi osobami, które dowiedzą się o kolejnych odcinkach naszej audycji.
40 minutes | Apr 25, 2017
Odcinek 21 – Grzegorz Borowski, InfoShare
   Odcinek 21 – Grzegorz Borowski, infoShare   W 21. odcinku gościem FailurePodcast.pl jest Grzegorz Borowski, pomysłodawca, twórca i zarządzający projektem konferencyjnym (i nie tylko konferencyjnym) infoShare Przypominamy: zawsze świeże informacje o naszych audycjach, a także ciekawe newsy powiązane z tematyką budowania własnego biznesu znajdziecie na www.facebook.com/failurepodcast Kilka przemyśleń po rozmowie z Grzegorzem: Wkrótce uzupełnienie notatek Jeśli chcecie być pewni, że nie przegapicie kolejnych odcinków – kliknijcie w nasz Facebook i/lub zapiszcie się na nasz poniższy newsletter. Zagwarantujecie sobie wówczas pewność, że będziecie pierwszymi osobami, które dowiedzą się o kolejnych odcinkach naszej audycji. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
32 minutes | Jan 17, 2017
Odcinek 20 – Filip Duszczak, InStream.io
   Odcinek 20 – Filip Duszczak, InStream.io   Kolejnym gościem naszej audycji jest Filip Duszczak, pomysłodawca, założyciel i obecny CEO platformy InStream.io. Przypominamy: zawsze świeże informacje o naszych audycjach, a także ciekawe newsy powiązane z tematyką budowania własnego biznesu znajdziecie na www.facebook.com/failurepodcast Kilka przemyśleń po rozmowie z Filipem: PO PIERWSZE: Jestem bardzo ostrożny w używaniu słowa „startup”. Przede wszystkim jesteśmy biznesem, który musi zarabiać. PO DRUGIE: Dopinamy kolejną rundę inwestycyjną, a środki z tej rundy chcemy przeznaczyć na pomnażanie SPRAWDZONEGO wcześniej modelu biznesowego. PO TRZECIE: Będąc handlowcem czułem, że mam zbyt mały wpływ na produkt i samą ofertę. Wtedy zacząłem się zastanawiać co mogę zrobić, aby realnie zdobyć ten wpływ i móc budować/tworzyć własny produkt. PO CZWARTE: Gdy jesteś na etapie studiów, warto iść na staż. Gdy chcesz budować firmę, warto zdobyć wcześniej doświadczenie „etatowe”. PO PIĄTE: Ważne jest, aby umieć się zatrzymać, podziękować współpracownikom, budować ścieżkę rozwoju dla zespołu, aby nie stracić satysfakcji z własnej pracy i pracy z zespołem. PO SZÓSTE: Jeśli mówimy, że wychodzi 1 na 10 startupów, to moim zdaniem sukces odnoszą te, które na wczesnym etapie potrafią uczyć się na własnych błędach.   Kontakt z Filipem: – InStream.io – Facebook – LinkedIn Jeśli chcecie być pewni, że nie przegapicie kolejnych odcinków – kliknijcie w nasz Facebook i/lub zapiszcie się na nasz poniższy newsletter. Zagwarantujecie sobie wówczas pewność, że będziecie pierwszymi osobami, które dowiedzą się o kolejnych odcinkach naszej audycji. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
41 minutes | Jan 4, 2017
Odcinek 19 – Grzegorz Kordeczka, WebDoctor / eMarketing.pl
   Odcinek 19 – Grzegorz Kordeczka, WebDoctor / eMarketing.pl   W 19. odcinku rozmawiamy z Grzegorzem Kordeczką Przypominamy: zawsze świeże informacje o naszych audycjach, a także ciekawe newsy powiązane z tematyką budowania własnego biznesu znajdziecie na www.facebook.com/failurepodcast Kilka przemyśleń po rozmowie z Grzegorzem: PO PIERWSZE: Kiedy Klient przychodzi i czujesz, że możesz mu pomóc w inny sposób, a Klient upiera się przy innej – to niekoniecznie musi być osoba, która powinna zostać Twoim Klientem. PO DRUGIE: Jeśli chcesz przekonać Klienta, aby został Twoim Klientem, musisz powiedzieć mu bardzo wiele na temat planowanych działań i nabyć dobrą umiejętność słuchania. PO TRZECIE: Nie trzymaj Klienta na siłę wiążąc go 12/24/36 miesięcznymi umowami. Dostarcz jakościowy produkt, którego Klient potrzebuje, a sam będzie chciał zostać przy sobie. PO CZWARTE: Problemem nie jest osiągnąć porażkę. Problemem jest nie wyciągać z niej wniosków na przyszłość. PO PIĄTE: Dobrze jest przekuć porażkę na swój sukces. PO SZÓSTE: Osiągają porażkę powinieneś się martwić. Ale nie martw się za długo. Zacznij działać. Im szybciej, tym lepiej. Jedyną osobą, która może Wam pomóc, jesteście Wy sami. PO SIÓDME: Warto dbać o relacje z innymi, ponieważ w długim terminie zwróci się to dla Ciebie z nawiązką. Szczególnie w tych trudnych chwilach.   Kontakt z Grzegorzem: – Facebook: Grzegorz Kordeczka – E-mail: g.kordeczka@webdoctor.pl Jeśli chcecie być pewni, że nie przegapicie kolejnych odcinków – kliknijcie w nasz Facebook i/lub zapiszcie się na nasz poniższy newsletter. Zagwarantujecie sobie wówczas pewność, że będziecie pierwszymi osobami, które dowiedzą się o kolejnych odcinkach naszej audycji. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
70 minutes | Dec 20, 2016
Odcinek 18 – RightStartup, Wrocław (8 grudnia 2016)
   Odcinek 18 – Zapis audio wydarzenia RightStartup (8 grudnia 2016 we Wrocławiu)   Czas na kolejny odcinek FailurePodcast.pl, w którym AŻ 3 GOŚCI Tym razem trochę w inny sposób niż zwykle, ponieważ wspólnie z organizatorami wydarzenia RightStartup we Wrocławiu, postanowiliśmy udostępnić Wam zapis audio prelekcji z wydarzenia (https://www.facebook.com/events/1665329107096812/). Posłuchacie: – Piotr Zaniewicz (CEO, RightHello) – Piotr był też gościem FailurePodcast.pl w 13. odcinku (www.failurepodcast.pl/013) – temat prelekcji: „Wchodzenie na rynki międzynarodowe – błędy jakich można uniknać.” – Sergey Butko (CMO, CallPage) – „Marketing w startupie: Porady i błędy” – Filip Duszczak (CEO, InStream.io) – „21 miesięcy startupu i 21 kosztownych błedów.” Bez zbędnego przedłużania – zachęcamy do skorzystania z tej świątecznej dawki wiedzy 3-ech prelegentów RightStartup we Wrocławiu. Dziękujemy RightHello za organizację wydarzenia. Jeśli chcecie być pewni, że nie przegapicie kolejnych odcinków – kliknijcie w nasz Facebook i/lub zapiszcie się na nasz poniższy newsletter. Zagwarantujecie sobie wówczas pewność, że będziecie pierwszymi osobami, które dowiedzą się o kolejnych odcinkach naszej audycji. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
28 minutes | Dec 6, 2016
Odcinek 17 – Michał Bąk, Elivo.pl / Marketing i Biznes
   Odcinek 17 – Michał Bąk, Elivo.pl / Marketing i Biznes   W odcinku 17. FailurePodcast.pl rozmawiamy z Michałem Bąkiem, który popełnił niedawno świetny artykuł „99 grzechów przedsiębiorcy” idealnie wpisujący się w otwarte mówienie o swoich błędach, na którym tak nam zależy w FailurePodcast.pl Przypominamy: zawsze świeże informacje o naszych audycjach, a także ciekawe newsy powiązane z tematyką budowania własnego biznesu znajdziecie na www.facebook.com/failurepodcast Kilka rad, wniosków i przemyśleń z rozmowy z Michałem: PO PIERWSZE: Zmiana stylu życia miała kluczowy wpływ na moje podejście i efekty w biznesie. PO DRUGIE: Nie popadaj w pułapkę braku kontroli nad cashflow w firmie. Szczególnie w okresie gdy jest dobrze. PO TRZECIE: Chęć posiadania własnej decyzyjności i sprawdzania własnych pomysłów rzuciła mnie na ścieżkę przedsiębiorcy. PO CZWARTE: Podstawowym problemem nas jako firmy, która działa w mniejszym mieście jest rekrutacja zespołu. PO PIĄTE: Działamy z małego miasta i w ogóle nie odczuwamy problemu z pozyskiwaniem Klientów. Jesteśmy idealnym przykładem na to, że biznes można prowadzić także spoza wielkich ośrodków miejskich. PO SZÓSTE: Wykorzystujemy MarketingiBiznes.pl jako dodatkowy portal i nasze dodatkowe źródło generowania/pozyskiwania leadów.   Kontakt z Michałem: – Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=1014610180 – LinkedIn: https://pl.linkedin.com/in/michał-bąk-4ba68999/en – E-mail: michal@elivo.pl Jeśli chcecie być pewni, że nie przegapicie kolejnych odcinków – kliknijcie w nasz Facebook i/lub zapiszcie się na nasz poniższy newsletter. Zagwarantujecie sobie wówczas pewność, że będziecie pierwszymi osobami, które dowiedzą się o kolejnych odcinkach naszej audycji. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
33 minutes | Nov 22, 2016
Odcinek 16 – Mateusz Tarczyński, Woodpecker.co
   Odcinek 16 – Mateusz Tarczyński, Woodpecker.co   W odcinku 16. FailurePodcast.pl przedstawiamy Wam Mateusza Tarczyńskiego, który stworzył i zarządza projektem Woodpecker.co. Od ponad 15 lat prowadzi i zakłada różne firmy. Przypominamy: zawsze świeże informacje o naszych audycjach, a także ciekawe newsy powiązane z tematyką budowania własnego biznesu znajdziecie na www.facebook.com/failurepodcast Kilka rad, wniosków i przemyśleń z rozmowy z Mateuszem: PO PIERWSZE: Woodpecker powstał z pobocznego projektu, który początkowo wcale nie miał być dochodowym biznesem. PO DRUGIE: Gdy dokonaliśmy pivota, postawiłem landing page w 15 minut i opisałem projekt jako „betę”. Okazało się, że ludzie zostawiają maile, co było dla mnie pierwszym potwierdzeniem, że jest zainteresowanie i istnieje potrzeba istnienia takiego rozwiązania jak Woodpecker. PO TRZECIE: Startowaliśmy z małym i nierozbudowanym narzędziem. Skupialiśmy się na tym, aby nie dodawać zbyt wielu nowych funkcji, ale dopracowywać je najlepiej jak możemy. PO CZWARTE: Nawet teraz, patrząc na nasz produkt widzę, że jest to zaledwie 10% tego co mamy zaplanowane, ale jednocześnie wiem, że dostarczamy najwyższą możliwą jakość. I to jest naszym priorytetem. PO PIĄTE: Uważam, że budowanie czegoś czego jeszcze nie ma to jest bardzo zła strategia. Zbyt dużą rolę odgrywa wówczas przypadek czy z danym produktem się „trafi”. PO SZÓSTE: Tam gdzie jest konkurencja, tam jest rynek. PO SIÓDME: Bardzo trudne jest budowanie zespołu produktowego wraz z jednoczesnym oddawaniem odpowiedzialności założycielskiej dla tego zespołu. PO ÓSME: Zewnętrzne finansowanie trochę negatywnie wpływa obecnie na rynek. Trzeba przede wszystkim pamiętać, że jest to wyłącznie DODATEK. Finansowanie nie powinno być sposobem na działanie firmy. PO DZIEWIĄTE: Wsparcie osób z zewnątrz jest nieocenione i niejednokrotnie pozwala szybko rozwiązać problem, który ktoś już przeszedł. Nie należy tego jednak przeceniać, ponieważ można wpaść w pułapkę korzystania tylko z „jednej słusznej drogi” i zamknąć się na inne, ciekawe rozwiązania. PO DZIESIĄTE: Chęć tworzenia to jest jeden z kluczowych czynników, który mnie motywuje do codziennego funkcjonowania jako przedsiębiorca. PO JEDENASTE: Trzymaj się strategii. Nie skacz z jednego pomysłu na drugi. Realizuj konsekwentnie swój pomysł i nie szukaj dróg na skróty. Słuchaj rynku i koryguj kurs, ale przede wszystkim bądź wierny pierwotnym, kluczowym założeniom.   Kontakt z Mateuszem: – E-mail: mateusztarczynski@gmail.com – Twitter: matt_tarczynski Jeśli chcecie być pewni, że nie przegapicie kolejnych odcinków – kliknijcie w nasz Facebook i/lub zapiszcie się na nasz poniższy newsletter. Zagwarantujecie sobie wówczas pewność, że będziecie pierwszymi osobami, które dowiedzą się o kolejnych odcinkach naszej audycji. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
28 minutes | Nov 8, 2016
Odcinek 15 – Polecamy Podcasty!
   Odcinek 15 – Polecamy Podcasty i kolegów po fachu   Tym razem postanowiliśmy nagrać coś „innego” i porozmawiać między sobą o podcastach, których sami słuchamy na codzień. Wybraliśmy dla Was 8 audycji, 4 polskojęzyczne i 4 anglojęzyczne, których słuchamy i próbujemy także Was do nich zachęcić. — Lista wraz z linkami pojawi się wkrótce. — Dziękujemy za wysłuchanie kolejnego odcinka FailurePodcast.pl. Zapraszamy ponownie, ponieważ przygotowaliśmy dla Was niezwykle interesującą rozmowę w odcinku 16. Do usłyszenia! Jeśli chcecie być pewni, że nie przegapicie kolejnych odcinków – kliknijcie w nasz Facebook i/lub zapiszcie się na nasz poniższy newsletter. Zagwarantujecie sobie wówczas pewność, że będziecie pierwszymi osobami, które dowiedzą się o kolejnych odcinkach naszej audycji. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
34 minutes | Oct 23, 2016
Odcinek 14 – Piotr Piasek, Wolves Summit
   Odcinek 14 – Piotr Piasek, Wolves Summit   Naszym gościem w 14. odcinku jest Piotr Piasek, jeden z organizatorów Wolves Summit, jak sam o sobie mówi – przedsiębiorca z zamiłowania. PO PIERWSZE: Najważniejszym wskaźnikiem dla naszego biznesu opartego o organizację eventu jest utrzymanie wysokiej jakości wydarzenia i satysfakcji uczestników. PO DRUGIE: Pomimo, że na zewnątrz często najważniejszym wskaźnikiem dla eventu jest ilość uczestników – to nie jest to najważniejsze. PO TRZECIE: Wymyśliliśmy zorganizowanie spotkań dla uczestników, ale nie mieliśmy żadnego systemu do ich organizacji. Dlatego w ramach pierwszej edycji zorganizowaliśmy 400 spotkań (startupów, inwestorów, korporacji) siedząc nad tym… 36 godzin! PO CZWARTE: Czynnikiem, który pozwalał i pozwala nam rosnąć jest ciągłe poszukiwanie najlepszych doświadczeń i elementów konferencyjnych dla poszczególnych grup zainteresowanych naszym wydarzeniem. PO PIĄTE: Patrzymy na to co działa na innych eventach, które odnoszą międzynarodowy sukces i staramy się adaptować to co przynosi efekty. Mając na uwadze także te długofalowe rezultaty. PO SZÓSTE: Najważniejsze to prostować niedociągnięcia tak, aby w ostatecznym odbiorze nikt nie wiedział, że „tu coś poszło nie tak”. Mówiliśmy o Wolves Summit, Pioneers Festival, InfoShare, Slush i wielu innych. Kontakt: Piotr Piasek p.piasek@wolvessummit.com Dziękujemy za kolejnego odcinka FailurePodcast.pl. Zapraszamy za 2 tygodnie po kolejną dawkę wiedzy i inspiracji! Jeśli chcecie być pewni, że nie przegapicie kolejnych odcinków – kliknijcie w nasz Facebook i/lub zapiszcie się na nasz poniższy newsletter. Zagwarantujecie sobie wówczas pewność, że będziecie pierwszymi osobami, które dowiedzą się o kolejnych odcinkach naszej audycji. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
33 minutes | Oct 11, 2016
Odcinek 13 – Piotr Zaniewicz, RightHello
   Odcinek 13 – Piotr Zaniewicz, RightHello   Po wakacyjnej przerwie wracamy do Was pełni energii i przemyśleń z NOWYM i ODŚWIEŻONYM podcastem. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do przesłuchania rozmowy z Piotrem Zaniewiczem z RightHello. Pamiętaj, że najlepszym źródłem utrzymania kontaktu z nami jest nasz Facebook – http://facebook.com/failurepodcast/   Kilka rad, wniosków i przemyśleń z rozmowy z Piotrem: PO PIERWSZE: E-mail działa świetnie jeśli jest dobrze stargetowany i dobrze napisany. Wszyscy idą w Facebooka, Twittera, LinkedIn, a stary e-mail nadal jest świetnym narzędziem. PO DRUGIE: Agencje są często kompletnie niegotowe do wsparcia B2B. Tutaj jest nasza „nisza” i specjalizacja, którą rozwijamy. PO TRZECIE: Uważam, że projekty B2C są trudniejsze do zrobienia niż te kierowane na rynek biznesowy (B2B). PO CZWARTE: Na początku prowadzenia swojej firmy TRZYMAJ FOCUS. Chodzi o to, aby nie robić wszystkiego na raz, ale robić jedną rzecz i robić ją bardzo dobrze. PO PIATE: Wydziel obszary eksperymentalne, które jesteś gotowy odrzucić, ale koncentruj się na codzień przede wszystkim na tym jednym, najważniejszym. FOCUS! PO SZÓSTE: Zawsze skupiaj się na Kliencie. Nie pozwól, aby w ferworze pracy i rozwoju zapomnieć o tym, że to Klient jest najważniejszy. PO SIÓDME: Rozwijając biznes i budując struktury firmy, pamiętaj aby dbać o komunikację i dobry obieg tej komunikacji w firmie. PO ÓSME: Jeśli chcesz myśleć o inwestycji, przede wszystkim rozpocznij ten proces dużo wcześniej. Jest to proces, który zawsze się przedłuża i trwa dłużej niż pierwotnie zakładasz. PO DZIEWIATE: „Nie pokazuj, że Ci zależy”. Czasami warto rozmowy o kolejnej rundzie rozpocząć tuż po zamknięciu poprzedniej. Wtedy rozmawia się „na luzie”, ponieważ nie ma presji czasu i budżetu pod kątem pozyskania niezbędnego kapitału. PO DZIESIATE: Miej jasną wizję co chcesz zrobić i osiągnąć. Pokaż potencjalnym inwestorom, że masz tą wizję i będziesz wkładać w ten biznes swoje serce. To nie liczby i KPI są najważniejsze, ale udowodnienie swojej wiary, wizji i pomysłu na biznes. PO JEDENASTE: Rozwój mój, otoczenia, biznesu i wszystkich ludzi dookoła jest największym źródłem mojej codziennej motywacji. PO DWUNASTE: Zatrudnij się wcześniej w rozwijającej się firmie. To oczywiście nigdy nie dorówna takiemu doświadczeniu, jakim jest prowadzenie własnego biznesu, ale na pewno jest dobrą nauką, z której możesz wiele wyciągnąć w przyszłości. PO TRZYNASTE: WFIO by Horowitz – We’re Fucked, It’s Over – takie sytuacje zdarzały się nam regularnie, ale świetnym uczuciem jest wychodzić z opresji, która początkowo mogła doprowadzić do kompletnego upadku naszego biznesu. Pokonywanie kolejnych wyzwań daje nowej energii do dalszego działania.   Kontakt z Piotrkiem: – piotrek@righthello.com – RightHello.com Dziękujemy za odsłuchanie pierwszego odcinka drugiej serii. Zapraszamy za 2 tygodnie po kolejną dawkę wiedzy i inspiracji! Jeśli chcecie być pewni, że nie przegapicie kolejnych odcinków – kliknijcie w nasz Facebook i/lub zapiszcie się na nasz poniższy newsletter. Zagwarantujecie sobie wówczas pewność, że będziecie pierwszymi osobami, które dowiedzą się o kolejnych odcinkach naszej audycji. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
33 minutes | Jun 21, 2016
Odcinek 12 – Bartłomiej Postek, Funmedia/Lerni (cz. 2)
   Odcinek 12 – Bartłomiej Postek, CEO Funmedia & Founder Lerni   Dziś kończymy pierwszą serię naszej audycji i kontynuujemy rozmowę z Bartkiem Postkiem na temat branży ed-tech, znanej bardziej jako e-learning. W kolejnej części, kontynuujemy historię Funmedia i przemian tej firmy, sporo rozmawiamy o Dolinie Krzemowej. Poruszamy także bardzo istotny wątek motywacji przedsiębiorcy do codziennej, ciężkiej pracy.   Kolejne rady Bartka Postka z drugiej części naszej rozmowy: RADA 12: Weryfikuj partnerów, obietnice „gwarancji sprzedaży” i monetyzacji produktu tworzonego dla tych partnerów. RADA 13: Lecąc za Ocean, przygotuj się na wykorzystanie możliwości networkingowych jakie daje Dolina Krzemowa. RADA 14: Zastanów się czy potrafisz opisać swoją firmę w 60 sekund i co jest nadrzędną wartością w Twoim produkcie/usłudze? Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć co jest najważniejsze w Twoim biznesie. RADA 15: Nie trać kontaktu z produktem i swoimi użytkownikami. Bądź w centrum tworzenia wartości dla użytkowników i klientów swojego produktu. RADA 16: Nielogicznym byłoby gdybyśmy wszyscy jednocześnie ryzykowali. Odpowiedź na pytanie co wybrać: etat vs. własna firma wcale nie jest i nie powinna być taka oczywista, nawet dla przedsiębiorcy. RADA 17: Wizualizuj co najgorszego może się stać jeśli „wszystko nie wyjdzie” i zastanów się czy ta wizja rzeczywiście jest taka przerażająca. RADA 18: Trzeba sobie pomagać.   Kontakt z Bartkiem: – facebook.com/bartlomiej.postek – Twitter: @postek – LinkedIn Dziękujemy za wysłuchanie ostatniego odcinka pierwszej serii. Zachęcamy do nadrobienia ewentualnych zaległości na www.failurepodcast.pl Jeśli chcecie być pewni, że nie przegapicie rozpoczęcia kolejnej serii – po wakacjach – kliknijcie w nasz Facebook i/lub zapiszcie się na nasz poniższy newsletter. Zagwarantujecie sobie wówczas pewność, że będziecie pierwszymi osobami, które dowiedzą się o ponownym starcie naszej audycji. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
26 minutes | Jun 7, 2016
Odcinek 11 – Bartłomiej Postek, Funmedia/Lerni (cz. 1)
   Odcinek 11 – Bartłomiej Postek, CEO Funmedia & Founder Lerni   Zbliżając się do końca „pierwszego sezonu” naszej audycji, rozmawiamy z Bartkiem Postkiem na temat branży ed-tech, znanej bardziej jako e-learning. W pierwszym odcinku omawiamy podstawy tematu porażek, nawiązujemy do historii powstania Funmedia – jeszcze jako FunEnglish.pl – a także rozmawiamy sporo o metodach finansowania startupów. Rozmowa z Bartkiem jest dwuczęściowa, jej dalszy ciąg nastąpi w odcinku 12. 11 porad i przemyśleń Bartka Postka z pierwszej części naszej rozmowy: RADA 1: Porażka jest bolesną nauczką, jednak z czasem jest pozytywnym doświadczeniem. W branży, w której nie ma jeszcze standardów, porażki są po prostu nieuniknione i trzeba je zaakceptować. RADA 2: Zbytnie odwlekanie „go-to-market” nie jest dobre. Trzeba najpierw postawić na MVP, a następnie ewentualnie rozbudowywać produkt. RADA 3: Analiza ryzyk powinna być podstawą przy korzystaniu ze środków unijnych. RADA 4: Brak fajnego pomysłu, dobrego zespołu oraz analizy ryzyk nie może zostać zrekompensowany nawet dobrym finansowaniem. RADA 5: Na początkowym etapie „bootstraping” do zdecydowanie najlepsza forma finansowania. RADA 6: Stawianie na Aniołów Biznesu to również dobra forma finansowania, o ile jest dobra i zdrowa relacja na linii anioł biznesu oraz founderzy. RADA 7: Warto udzielać się w społecznościach startupowych, korzystanie z wiedzy bardziej doświadczonych osób. RADA 8: Budowanie networku jest nieocenionym narzędziem rozbudowy własnego biznesu i zbierania nowych doświadczeń. RADA 9: Często inne kompetencje potrzebne są do wytworzenia pierwszego produktu, a następnie potrzeba zupełnie innych kompetencji do skalowania produktu. RADA 10: Zbyt często fundusze skupiają się na tym czy Excel się spina, a nie na tym czy zespół ma kompetencje, które pozwalają na jego realizację. RADA 11: To, że dziś jestem na dobrym kursie z posiadanymi kompetencjami w zespole czy finansowaniem, nie znaczy, że będę na tym samym kursie i etapie za pół roku, rok, 2 lata. Kontakt z Bartkiem: – facebook.com/bartlomiej.postek – Twitter: @postek – LinkedIn Część druga rozmowy z Bartkiem zostanie udostępniona 21 czerwca, w 12. odcinku #FailurePodcast, który będzie jednocześnie ostatnim odcinkiem „sezonu pierwszego” przed rozpoczęciem przerwy wakacyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
25 minutes | May 24, 2016
Odcinek 10 – Bartosz Idzikowski, LockMe
   Odcinek 10 – Bartosz Idzikowski, LockMe   W jubileuszowym odcinku porozmawiamy z Bartoszem Idzikowskim, który jest przykładem „multiprzedsiębiorcy” z doświadczeniami w realizacji różnych projektów biznesowych. W naszej rozmowie skupiamy się na LockMe, a także poruszamy wątki związane z WhyBlack oraz blogiem studiumprzypadku.com Kilka rad i wniosków Bartka: RADA 1: Porażki i błędy to jest pewien element feedbacku przy realizacji projektu. RADA 2: Blog bardzo pomaga w biznesie, jeśli nie robi się z jego użyciem marketingu wprost i w nachalny sposób. RADA 3: Pamiętaj o MVP zanim zbudujesz wielki projekt. RADA 4: Czasami spontaniczny pomysł może stać się bardzo ciekawym biznesem. RADA 5: Każda duża zmiana jest sporym wyzwaniem w realizacji biznesu. RADA 6: Bardzo ważna jest umiejętność wczuwania się w potrzeby osób, dla których realizujemy projekt. RADA 7: Wolność – mimo ciężkiej pracy – jest wspaniałym motywatorem do ciągłego trwania na przedsiębiorczej ścieżce. RADA 8: Jeżeli potrzebujesz mieć stabilności, pewności i komfortu psychicznego – nigdy nie zakładaj własnej firmy. Kontakt z Bartkiem: – facebook.com/bartosz.idzikowski – kontakt@lockme.pl – bartek@whyblack.pl Nasza następna audycja już za 2 tygodnie, a my dziękujemy za wysłuchanie jubileuszowego – 10-ego odcinka podcastu. Dzięki, że jesteście z nami! Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
29 minutes | May 10, 2016
Odcinek 9 – Michał Sadowski, Brand24
   Odcinek 9 – Michał Sadowski, Brand24   Tym razem naszym gościem jest Michał Sadowski, jeden z bardziej znanych polskich przedsiębiorców sceny startupów technologicznych, CEO Brand24. Polecamy rozmowę z Michałem, który pokazuje, że nawet najlepsi zmagają się z trudnościami na drodze do realizacji swojego sukcesu. Rady Michała i wnioski z rozmowy: RADA 1: Zawsze wnikliwie analizuj zachowania klientów na stronie swojego projektu. RADA 2: Wyróżniaj się produktem i jego użytecznością. RADA 3: Nie tylko produkt jest głównym wyznacznikiem sukcesu. Obsługa klienta również pozwala się wybić z tłumu konkurencji. RADA 4: Angażuj się w bezpośrednią obsługę klienta, poznajesz w ten sposób podstawowe problemy z jakimi zmagają się Twoi klienci i jak wykorzystują Twoje narzędzie. RADA 5: Ekscytujące i nowe momenty w życiu Twojego projektu pomagają utrzymać motywację i unikać wypalenia. RADA 6: Regularnie weryfikuj proces zakupu, aby być pewnym że produkt działa i co można jeszcze usprawnić dla potencjalnego klienta (kreacje, proces płatności, treści, itd.) RADA 7: Staraj się być konkretny w tym co robisz i nie trać zbędnego czasu. RADA 8: Praca jest moim hobby, a to pozwala mi pracować nie tylko w biurze, ale także „mobilnie” np. w trakcie zakupów czy siedząc na plaży. RADA 9: Uderzaj do klientów samodzielnie. Sprzedaż w początkowej fazie powinna być jak najmniej zautomatyzowaną rzeczą w firmie. Nikt nie jest w stanie lepiej zainteresować produktem niż Ty sam. Kontakt z Michałem: – facebook.com/michalsadowski Dzięki za wysłuchanie podcastu i lekturę notatek. Zapraszamy ponownie 24 maja na rozmowę z Bartoszem Idzikowskim, z którym porozmawiamy o projekcie LockMe. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
32 minutes | Apr 26, 2016
Odcinek 8 – Przemysław Kadula, Notatek.pl
   Odcinek 8 – Przemysław Kadula, Notatek.pl / Skillveo   W 8. odcinku audcyji #FailurePodcast rozmawiamy o projektach edukacyjnych z Przemkiem Kadulą, twórcą portalu Notatek.pl oraz platformy Skillveo. Kilka rad i startupowych myśli Przemka: RADA 1: Porażka następuje wtedy gdy Ty – jako osoba – przestajesz się rozwijać. Rozwój powinien być jednym z elementów Twojej motywacji. RADA 2: Klasyk: realizuj pomysł oparty o własne potrzeby. RADA 3: Gdy robisz coś nowego, pamiętaj że jednym z Twoich wyzwań może być edukacja rynku. Rynek musi zrozumieć Twój model biznesowy i sposób działania. RADA 4: Dbaj o budowę serwisu, jego SEO oraz jakość contentu, aby dobrze wypozycjonować treści, które publikuje społeczność Twojego serwisu. RADA 5: Ciężko jest budować ideę i społeczność serwisu jeśli nie wychodzisz do tej społeczności i z nią nie rozmawiasz. RADA 6: Jako founder projektu, musisz być gotowy na roller-coaster własnego nastroju. RADA 7: Ucz się przez działanie. Metoda prób i błędów niejednokrotnie jest bardziej skuteczna niż lektura licznych książek. RADA 8: Korzystaj z wiedzy mentorów, którzy mają praktyczne doświadczenie i sukcesy w realizacji różnych biznesów. RADA 9: Uczelnie już nie mają monopolu na edukację. Wiedza online jest obecnie dostępna dla każdego, z dowolnego miejsca na świecie. Kontakt z Przemkiem: – przemek@notatek.pl Ogromne dzięki za to, że ponownie byliście z nami. Na kolejny odcinek #FailurePodcast zapraszamy 10 maja w godzinach wieczornych. Naszym następnym gościem będzie Michał Sadowski, CEO Brand24. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
36 minutes | Apr 12, 2016
Odcinek 7 – Paweł Sieczkiewicz, Telemedi.co
   Odcinek 7 – Paweł Sieczkiewicz, Telemedi.co   W odcinku 7. #FailurePodcast, naszym gościem jest Paweł Sieczkiewicz. Paweł jest twórcą Telemedi.co, a także podcasterem prowadzącym Startup Talks. 10 rad od Pawła: RADA 1: Porażka w biznesie to po prostu informacja zwrotna, że ta metoda nie działa. RADA 2: Analizuj potencjał projektu już na początku. RADA 3: Przemyśl jaki jest koszt pozyskania użytkownika. RADA 4: Jeśli nikt nie rozwiązuje problemu, który chcesz rozwiązać to może nikt nie chce rozwiązywać tego problemu, a co za tym idzie – nikt nie będzie płacił za Twój projekt. RADA 5: Jak najszybciej powinieneś automatyzować jeden z elementów marketplace swojego projektu (wyeliminuj problem jajka i kury!) RADA 6: To, że poza Polską sporo rzeczy robi się inaczej, nie znaczy że robi się je lepiej niż u nas. RADA 7: Zastanów się czego potrzebujesz korzystając z akceleratora startupowego i weź to RADA 8: Nie polegaj wyłącznie na warsztatach dla startupów – szukaj edukacji i zasobów potrzebnych do realizacji swoich celów. RADA 9: Pokazuj się w tych miejscach i momentach gdzie użytkownik/potencjalny klient może szukać rozwiązać problemu który rozwiązujesz RADA 10: Startupy nie przegrywają z konkurencją, ale przegrywają z walidacją na rynku. Kontakt z Pawłem: – pawel@telemedi.co – Facebook – Podcast Pawła: StartupTalks.pl Dziękujemy za dzisiejsze odwiedziny i odsłuchanie podcastu. Kolejny odcinek zostanie opublikowany 26 kwietnia, a naszym gościem będzie Przemek Kadula z firmy Notatek.pl. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
43 minutes | Mar 29, 2016
Odcinek 6 – Maciej Jankowski, Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp
   Odcinek 6 – Maciej Jankowski, Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp   W odcinku 6. #FailurePodcast, naszym gościem jest Maciej Jankowski. Założyciel Fundacji Netcamp (organizator inspirujących spotkań IT w Szczecinie), finalista European Enterprise Award i zdobywca Aulera za wspieranie przedsiębiorczości technologicznej w Polsce. Współzałożyciel i członek Rady Fundacji Startup Poland, kurator TEDxSzczecin, organizator polsko-niemieckich Startup Weekendów w Szczecinie. Zapraszamy do przesłuchania odcinka i lektury rad, które jednocześnie są dobrym poradnikiem dla osób myślących o uczestnictwie w Startup Weekendach Kilka rad od Maćka: RADA 1: Wiele barier tkwi w naszych głowach. Dolina Krzemowa to „stan umysłu”. RADA 2: Startup Weekend to trochę taki przyspieszony kurs „jak podejść do startupowania?” RADA 3: Pamiętaj, że dobra prezentacja projektu jest bardzo ważna. RADA 4: Poświęcaj na przygotowanie prezentacji odpowiednią ilość czasu. W przyszłości może od tego zależeć dalsze finansowanie Twojego projektu. RADA 5: Nie pomijaj etapu „go out of the building”! Weryfikuj problem, który Twój startup ma rozwiązać i sprawdź czy rynek tego faktycznie potrzebuje. RADA 6: Wykorzystuj wszystkie dostępne narzędzia na etapie projektowania (budowanie propozycji wartości, lean canvas, itd.) RADA 7: Kluczowym zasobem startupu są ludzie. Presja czasu weryfikuje jak pracuje się nam w dobranym zespole. RADA 8: Startup Weekend jest szansą na pokazanie w pigułce jak wygląda w praktyce codzienne życie w startupie. RADA 9: Przygotowując się do Startup Weekendu, postaraj się wstępnie ułożyć swój pomysł i przygotuj odpowiednio pitch prezentacyjny. RADA 10: Poświęć czas na research mentorów na wydarzeniu i to w czym mogą Ci pomóc. Postaw sobie odpowiednie cele przed samym wydarzeniem. Liczby Startup Weekendów: – ponad 120 tys. osób uczestniczyło we wszystkich wydarzeniach cyklu globalnie – ponad 13 tys. startupów powstało podczas Startup Weekendów – odbyło się już 1500 Startup Weekendów – 80% uczestników kontynuuje kontakty między sobą – 79% uczestników przewiduje, że będzie dalej rozwijać swój startup z SW Ciekawe linki: Netcamp – www.netcamp.pl Startup Poland – http://startuppoland.org Startup Weekend Szczecin – www.startupweekend.pl Startup Weekend – strona oficjalna społeczności globalnej – https://startupweekend.org Najbliższe Startup Weekendy w Polsce: LINK: https://startupweekend.org/events?utf8=✓&q=Poland&button= Olsztyn: 8-10 kwietnia 2016 Kontakt z Maćkiem: – maciek@startupweekend.pl – Spotkania NetCamp w Szczecinie co 2 miesiące (www.netcamp.pl) z Dzięki za spotkanie i zapraszamy ponownie 12 kwietnia do naszej kolejnej rozmowy, tym razem z Pawłem Sieczkiewiczem, podcasterem tworzącym Startup Talks. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
34 minutes | Mar 15, 2016
Odcinek 5 – Mateusz Warcholiński, Brainhub
   Odcinek 5 – Mateusz Warcholiński, Brainhub   W piątym odcinku audycji #FailurePodcast rozmawiamy z Mateuszem Warcholiński, współtwórcą kilku projektów, z których najważniejsze to Brainhub, JAMES, BITTE oraz doido. Mateusz jest niezwykle inspirującą osobą, która prawdopodobnie zagina czasoprzestrzeń ;), a jednocześnie daje świetną perspektywę porównawczą na ekosystemy startupowe w Polsce oraz w Niemczech.   Kilka rad od Mateusza:   RADA 1: Ważne jest, aby przy każdej PORAŻCE czegoś się uczyć. RADA 2: „Kradnij” dobre rozwiązania! Nie wstydź się tego, że podpatrujesz rozwiązania i styl innych. RADA 3: Lepiej zbudować produkt kiepski na początku, niż szukać perfekcji i przez rok nie wypuścić niczego. RADA 4: Nie dopieszczaj projektu do perfekcji przed jego wypuszczeniem. Na koniec może się okazać, że nikt go nie potrzebuje. RADA 5: Pamiętaj, aby wyzbyć się zawsze poczucia wstydu i zażenowania. Rób wszystko najlepiej jak potrafisz bez względu na to czy aktualnie realizujesz obowiązki CEO, czy tzw. „szeregowego” pracownika. RADA 6: Niemcy to świetny rynek na projekty typu hi-tech, poparte badaniami, teamem skupionym na stronie inżynieryjno-technicznej. Jednocześnie to bardzo dobry rynek dla realizacji projektów B2B. RADA 7: Ważna jest umiejętność zrobienia „czegoś z niczego”. Dbaj o swoją kreatywność! RADA 8: Rób swoje, testuj to na niewielkim rynku, ale jednocześnie próbuj od razu swoich sił poprzez wychodzenie za granicę. RADA 9 [produktywność]: Zaczynaj od organizacji to-do listy swojego dnia, a potem staraj się jak najszybciej zrealizować, jak najwięcej z nich. RADA 10 [produktywność]: Niezwykle ważny jest „sprint” w kwestiach pracy. Jeśli chcesz budować własny biznes, bądź świadom, że musisz być gotowy do poświęceń i wyrzeczeń. RADA 11: Nie twórz rozwiązań typu „no-market need”. Twórz rzeczy, które są potrzebne, a nie „przyjemne w budowie”, które nam się podobają. RADA 12: Buduj team z osób, które dostarczają wartość i nie migają się od pracy, a nie „wykłócają się o udziały” od pierwszego tygodnia. RADA 13: Porażka jest jednym z elementów, który bardzo często jest nieodzownym elementem sukcesu. Nic tak nie uczy jak „dobra, fajna porażka”  (Czy wiesz, że w USA coraz częściej chętniej zatrudnia się osoby, które mają na swoim koncie porażki, niż te które ich nie mają?) Polecane książki:  – „Za darmo. Przyszłość najbardziej radykalnej z cen” Chris Anderson – „Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji” Chris Guillebeau – „How to Win Friends and Influence People” Dale Carnegie   Polecane zasoby:  – Lista ponad +1000 Inwestorów, akceleratorów, VCs itd. w Europie (tu szukaj pieniędzy) – http://bit.ly/1N6Itgf – Jak zbudować biznes w 24h i zarobić ponad 1000$ ? – http://www.appsumo.com/sumo-jerky/ – Jak znalazłem swoich pierwszych 1000 klientów z 0€ budżetu – https://www.quora.com/How-do-I-get-my-first-1000-users-to-try-my-website – Jak zbudować MVP (Narzędzia dla nie-developerów, książki i zasoby oraz 5 przykładów) – http://brainhub.eu/blog/2015/12/24/what-is-mvp/ – Zbiór pogrupowanych narzędzi do budowania startupów – http://startupstash.com/ – Jak podzielić equity w startupie? – http://foundrs.com/ – 12 Narzędzi, które wspomagają moją produktywność – http://brainhub.eu/blog/2016/01/20/12-productivity-tools-every-entrepreneur-should-be-using/   Kontakt do Mateusza: LinkedIn: linkedin.com/in/mwarcholinski E-mail: mateusz@brainhub.pl Dzięki, że byliście z nami. Po więcej inspiracji i lekcji zapraszamy 29 marca, wówczas porozmawiamy z Maćkiem Jankowskim z Fundacji Netcamp.   Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
38 minutes | Mar 1, 2016
Odcinek 4 – Krzysztof Ostrowski, Luxon LED
   Odcinek 4 – Krzysztof Ostrowski, Luxon LED   W czwartym odcinku #FailurePodcast naszym rozmówcą jest Krzysztof Ostrowski, współtwórca i wiceprezes Luxon LED. Jest to pierwszy w naszym podcaście przedstawiciel niezwiązany ze startupami technologicznymi, a z branżą elektro-techniczną. Luxon sprzedaje nie tyle sam produkt, jakim jest oświetlenie LED, ale „oszczędność energetyczną” i na tym buduje swoją wartość i pozycję wśród klientów. 11 najważniejszych rad Krzyśka:   RADA 1: Pamiętaj, aby nie koncentrować się na samych studiach, ale szukać dodatkowych doświadczeń. Nie robiąc nic „zawodowo” w trakcie swoich studiów wpadasz w pułapkę przyjścia po studiach z gołym CV, do pracodawcy który nie widzi podstaw, aby spełnić Twoje wygórowane oczekiwania finansowe. RADA 2: Wyjdź ze „strefy bezpiecznego studiowania” i przejdź na „własną odpowiedzialność”. Zdobywasz w ten sposób ważne umiejętności i doświadczenie, które dodatkowo zaprocentują gdy już na stałe zwiążesz się z poważnym rynkiem pracy. RADA 3: Rozwijaj swoją adaptabilność. 70% zawodów, w których będą pracować nasze dzieci, jeszcze nie istnieją. Pamiętaj, żeby zawsze dbać o zestaw uniwersalnych umiejętności, które pozwolą Ci zmieniać swój zakres obowiązków w pracy. RADA 4: Budując zespół, pamiętaj o analizie motywacyjnej potencjalnych kandydatów. RADA 5: Szukaj do zespołu osób, które chcą być jego częścią składową, a nie tylko poszukują ciepłej posadki i odpowiednich zarobków. RADA 6: Jako menedżer, pamiętaj o kwestiach strategicznych. Nie popadaj w nadmierne koncentrowanie się na sprawach operacyjnych, które powinieneś delegować na swój zespół lub nowych członków tego zespołu. RADA 7: Jeśli jako założyciel dopuszczasz, że produkt może być niedoskonały (lub zwyczajnie „psuć się”), nie oczekuj najwyższej wydajności, jakości pracy i najlepszych decyzji od swoich pracowników. RADA 8: Pamiętaj, że porażka powinna zawsze motywować do poprawy i poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań RADA 9: W branży elektro-technicznej marketing jest bezpośrednio powiązany ze sprzedażą i to handlowiec jest najlepszym frontmanem firmy. RADA 10: Nie bój się oddawania odpowiedzialności. Nie możesz w nieskończoność angażować się we wszystkie elementy operacyjne swojej organizacji. RADA 11: Zawsze dbaj o swój rozwój oraz dodatkowe formy edukacji. Kontakt do Krzyśka: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/krzostrowski Twitter: @krzostrowski (https://twitter.com/krzostrowski) Blog: już wkrótce Dzięki za Waszą uwagę. Zapraszamy do nas ponownie już 15 marca, w następnym odcinku naszym gościem będzie Mateusz Warcholiński. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
36 minutes | Feb 16, 2016
Odcinek 3 – Marcin Muras, UpMenu
   Odcinek 3 – Marcin Muras, UpMenu W trzecim odcinku rozmawiamy z Marcinem Muras, współtwórcą projektu UpMenu. Marcin opisuje UpMenu jako „Shopify dla restauracji”. Jest to system zamówień online dla restauracji. Rady Marcina: RADA 1: Wzoruj się na odpowiednikach zagranicznych, które odnoszą sukces. Błędem było, że my w Fudeo tego nie zrobiliśmy RADA 2: Nie kopiuj. Podpatruj i wykorzystuj sprawdzone wzorce. RADA 3: Nie bądź innowacyjny na siłę. Przede wszystkim szukaj problemu wartego rozwiązania – i zawsze tego się trzymaj! RADA 4: Buduj zespół pod potrzeby i obszary, które trzeba zagospodarować w realizacji projektu. RADA 5: Zanim zaczniesz, poznaj fundamenty wiedzy dotyczącej budowania biznesu. RADA 6: Pamiętaj, że sam pomysł rzadko jest cokolwiek wart. Wartość buduje egzekucja i realizacja tego pomysłu. RADA 7: Rozmawiaj z potencjalnymi klientami. RADA 8: Traktuj firmę jako serię eksperymentów. Część pomysłów „wyjdzie” i pozostanie, część nie. RADA 9: Pamiętaj o jasnym komunikowaniu eksperymentalnych kierunków w swoim zespole. RADA 10: Buduj zespół elastycznie. RADA 11: Obserwuj i analizuj konkurencję. Zaakceptuj, że konkurencja istnieje. Polecane książki przez Marcina: „7 Nawyków Skutecznego Działania”, S. Covey „Metoda Lean Startup”, Eric Ries „Metoda Lean Analytics”, Alistair Croll & Benjamin Yoskovitz Kontakt do Marcina: Blog (www.marcinmuras.com) Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do kolejnego odcinka #FailurePodcast już 1 marca. W czwartym odcinku porozmawiamy z Krzysztofem Ostrowskim z firmy Luxon LED. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane. Email marketing software powered by FreshMail Podaj swój adres e-mail:
COMPANY
About us Careers Stitcher Blog Help
AFFILIATES
Partner Portal Advertisers Podswag Stitcher Studios
Privacy Policy Terms of Service Your Privacy Choices
© Stitcher 2023