1 minutes | Feb 14, 2021

Bedava Fikir Nedir?

Bedava Fikir adlı podcast serisine başlamamın bir ana sebebi var. Benim artık obsesif olduğum bir konu bu... Özellikle Türkiye'de çok basit nedenlerle başarısız oluyoruz. Bu başarısızlık bizi mutsuzluğa sürüklüyor. Çok kolay çözümleri olan bu başarısızlıkları önleyebileceğimizi düşünüyorum.

Bu podcast aslında kimler için diye konuşmak gerekirse; pazarlama ve psikolojiye ilgi duyan kişiler mutlaka bu podcasti dinlemeli. Bu podcast serisinde; mutlaka girişimcilik konuşacağız, mutlaka teknolojiden bahsedeceğiz ve tabi ki mutlaka ama mutlaka kurumsal hayat ve beyaz yakalı olmaktan konuşacağız.

Birçok verdiğim eğitimde, gittiğim üniversitelerde bazı öğrenci arkadaşların çok basit çözümleri olan sorunları olduğunu görüyorum. Bazen sadece yönlendirici birkaç cümleye ihtiyaçları oluyor. Ve o konuyla ilgili kime danışacaklarını bilemeyebiliyorlar, çok normal bu. Bedava Fikir'in onlar için önemli bir podcast serisi olacağını düşünüyorum.

Beyaz yakalılara özel (dönem dönem beyaz yakalı ve dönem dönem de girişimci olarak hayatımı sürdürmüş biri olarak) yükselmek için, başarılı olmak için neler yapmak lazım, neler yapmamak lazım, bu konulara mutlaka değineceğiz. 

Ve tabi ki girişimcilikle birlikte finansal özgürlüğü de konuşacağız. Bunu yaparken hem yurt dışı kaynaklara hem de kendi deneyimlerimize bakacağız tabi ki. Bu deneyimlerin daha fazla aktarılması gerekli.

E o zaman: Hazırsan başlıyoruz!

Play
Like
Play Next
Mark
Played
Share