Stitcher for Podcasts

Get the App Open App
Bummer! You're not a
Stitcher Premium subscriber yet.
Learn More
Start Free Trial
$4.99/Month after free trial
HELP

Show Info

Episode Info

Episode Info:

Wciąż zarabiasz tą samą kwotę, jakby przejście przez pewien próg finansowy był nie dla Ciebie. Albo, gdy sprawy w firmie układają się naprawdę dobrze, nagle zaczyna doskwierać Ci zdrowie. Lub gdy otrzymujesz naprawdę świetną ofertę współpracy, nagle wszystko zaczyna iść jak po grudzie. Brzmi znajomo? Może właśnie uderzyłaś o swój szklany sufit!

Czym jest szklany sufit?

Najprościej mówiąc, szklany sufit to pewna niewidzialna bariera, która utrudnia wejście na kolejny poziom w biznesie, życiu, polityce itp. Najczęściej tego sformułowania używa się w stosunku do kobiet lub grup mniejszościowych, gdzie wyraźnie spotykają je pewne utrudnienia na drodze do osiągnięcia celu.

Skąd wynikają te przeszkody? Cóż, mogą być narzucane przez czynniki zewnętrzne (np. w korporacji), jednak w tym odcinku podcastu chciałabym skupić się na tych, na które mamy wpływ.

Może to zabrzmieć dziwnie, ale szklany sufit we własnej firmie często wyznaczamy sobie… same! A objawia się on w postaci nie tylko stałej kwoty przychodu, o którą się obijamy.

Szklany sufit i historie w Twojej głowie

Niewidzialna bariera, która utrudnia nam wejście na kolejny biznesowy lub finansowy poziom, powstaje z konkretnych powodów. Mało tego, może być wyjaśnieniem wielu porażek, niepowodzeń i nagłych zwrotów akcji. A wszystko zaczyna się od historii opowiadanych sobie w naszych głowach…

Jeżeli chciałabyś je poznać i sprawdzić, czy są częścią Twojej rzeczywistości, zapraszam Cię do wysłuchania najnowszego odcinka podkastu “Czym jest i jak rozbić szklany sufit?“. Dzięki niemu dowiesz się:

  • Czym jest szklany sufit i problem Górnej Granicy?
  • Po czym poznać, że obijasz się o szklany sufit (konkretne symptomy)?
  • Dlaczego w ogóle budujesz nad sobą szklany sufit i co mają do tego historie?
  • i w końcu: Jak rozbić szklany sufit przy pomocy konkretnych technik?

 

Jeżeli poczujesz po tym odcinku, że czas na rozbrojenie własnego szklanego sufitu to mam dla Ciebie dodatkowe dwa narzędzia.

Pierwsze z nich to test Archetypów Finansowych, który pomoże Ci zrozumieć w jaki sposób myślisz i postępujesz z pieniędzmi, aby rozbić w pył Twoją górną granicę przychodów.

A jeżeli masz przekonanie, że już nic nie da się zrobić, aby zarabiać więcej, a pracować mniej, sprawdź jak mogą pomóc Ci sposoby zawarte w checkliście z opisem “21 sposobów, aby pracować mniej, a zarabiać więcej”.

Jestem bardzo ciekawa Twoich doświadczeń ze szklanym sufitem. Czy w ogóle zauważyłaś taką barierę we własnej firmie? Jak się objawia? A może masz na nią swój własny sposób? Podziel się proszę opinią w komentarzu!

Artykuł Czym jest i jak rozbić szklany sufit w biznesie? pochodzi z serwisu Wolna we własnej firmie.

Read more »

Discover more stories like this.

Like Stitcher On Facebook

EMBED

Episode Options

Listen Whenever

Similar Episodes

Related Episodes