Stitcher for Podcasts

Get the App Open App
Bummer! You're not a
Stitcher Premium subscriber yet.
Learn More
Start Free Trial
$4.99/Month after free trial
HELP

Show Info

Episode Info

Episode Info:

Táto epizóda je takpovediac zážitková. Eva Corvest, dievčenským menom Brenčičová nám prišla porozprávať svoj príbeh z vyhláseného extrémneho podujatia Marathon des Sables. Kto vie, o čo sa tu jedná, vedia, že to nie je žiadna brnkačka.

Marathon des Sables je etapový pretek v Maroku, v celkovej dĺžke cca 250 kilometrov, ktorého trať vedie Saharskou púšťou. Extrémne podmienky, aké Sahara bezosporu predstavuje si vyžadujú zodpovednú prípravu, ktorá sa v mnohom podobá na ultrabehy, no má aj mnoho špecifík. Bežec si nesie všetky potraviny na 6 dní so sebou, vrátane spacáku, karimatky a povinne napríklad i singalizačné zdrkadielko či súpravu na vysatie hadieho jedu. Pod nohami sa striedajú skalnaté úseky a jemný piesok, kde každý krok znamená výzvu. Orientácia medzi púštnymi dunami, to je ďalšia z výziev, mohli by sme v ich výpočte pokračovať ešte dlho.

S Evou sme si prešli jej príbeh od začiatku, od samotného bláznivého nápadu, prípravy, cez jednotlivé dni preteku, zážitky až po návrat domov, emócie a plány do budúcnosti. Podľa našich zistení, ak sme niekde neurobili chybičku, za posledných 10 rokov Marathon Des Sables dokončilo 5 Slovákov, Eva ako jediná žena. Ak Vás teda zaujíma, čo takýto pretek obnáša, veríme, že si prídete na svoje.

Read more »

Discover more stories like this.

Like Stitcher On Facebook

EMBED

Episode Options

Listen Whenever

Similar Episodes

Related Episodes