Stitcher for Podcasts

Get the App Open App
Bummer! You're not a
Stitcher Premium subscriber yet.
Learn More
Start Free Trial
$4.99/Month after free trial
HELP

Show Info

Episode Info

Episode Info:

Pani Eva Škutová je predsedníčkou sekcie značenie v rámci Klubu slovenských turistov. Prirodzene teda do jej kompetencie spadá značenie turistických chodníkov, o ktorom sme sa spolu porozprávali. Netreba zabúdať, že značenie má veľký význam i pre nás, bežcov.

Značkári na Slovensku už dlhé roky odvádzajú skvelú prácu pre turistov, no i pre bežcov. Pomáhajú nám v orientácií v prírodnom teréne, no i pri nástupe na turistiku v uličkách obcí či miest. Zmyslom značkovania turistických chodníkov je umožniť  turistom návštevu miest pozoruhodných z hľadiska prírodných krás a zaujímavostí, ako aj z hľadiska histórie a kultúry krajiny.

Aké značky sa používajú, čo je to smerovník, smerovka, turistické informačné miesto, aký je význam farieb turistických značiek? Toto sú len niektoré z otázok, ktoré sme sa pani Škutovej spýtali. Veríme, že i napriek vašim vedomostiam je stále veľa zaujímavého, čo sa o značení môžete dozvedieť.

Držíme značkárom z KST palce pri ich záslužnej činnosti. Veď značkovanie turistických chodníkov je u nás na takej úrovni, že nám ho okrem susedov spoza rieky Moravy môžu turisti vo svete len závidieť.

Read more »

Discover more stories like this.

Like Stitcher On Facebook

EMBED

Episode Options

Listen Whenever

Similar Episodes

Related Episodes