Stitcher for Podcasts

Get the App Open App
Bummer! You're not a
Stitcher Premium subscriber yet.
Learn More
Start Free Trial
$4.99/Month after free trial
HELP

Show Info

Episode Info

Episode Info:

Do posledného podcastu v roku 2019 k nám prišla Katarína Grichová z lesoochranárskeho združenia VLK. Poviete si, že čo má združenie VLK spoločné s behom. Priamo naozaj nič, no ich snahou je chrániť to, čo snáď miluje každý jeden trailový bežec - les. A aby sa nezabudlo, samozrejme, že do reči prišli aj lesné zvery ako medvede či vlci.

S Katkou sme sa porozprávali, v akom stave sú naše lesy, ako sa znižuje ich skutočná výmera oproti tej deklarovanej na papieri. Dozvedeli sme sa trochu viac, ako funguje ochrana lesa na Slovensku, v krajine výnimiek. V krajine, kde je v Národnom parku prečinom ak turista vybočí z turistického chodníka, ale motorové píly a traktory v ňom produkujú mesačnú krajinu.

Samozrejme dozviete sa aj o aktivitách VLKa, o súkromných rezerváciach, ich programe GAIA, aktivite Kúp si svoj strom alebo o aktuálnej petícii, aby sa na 10% územia Slovenskej republiky nerobilo s lesmi nič.

 

Ak Vás problematika lesa a jeho ochrany zaujíma, Katarína Grichová nás témou previedla jasne a zrozumiteľne. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, alebo niektorú z aktivít podporiť, info nájdete na týchto odkazoch.

Facebook Katarína Grichová www.wolf.sk www.vsetkoprenic.sk Facebook VLK Instagram VLK

Read more »

Discover more stories like this.

Like Stitcher On Facebook

EMBED

Episode Options

Listen Whenever

Similar Episodes

Related Episodes