Stitcher for Podcasts

Get the App Open App
Bummer! You're not a
Stitcher Premium subscriber yet.
Learn More
Start Free Trial
$4.99/Month after free trial
HELP

Show Info

Episode Info

Episode Info:

Rozmawiam z Dominiką Tarnacką, absolwentką mojej Szkoły facylitatorów programów rozwojowych z końmi (według koncepcji Horse Assisted Education). Rozmawiamy o ścieżce serca, o doświadczeniu szkoły facylitatorów, o tym co było dla niej największą wartością, a co wyzwaniem. O drodze facylitatora.

Czy wiesz jaką rolę ma facylitator?

To człowiek, którego głównym zainteresowaniem jest sprawienie, aby rozwój przebiegał sprawniej i w dobrym rytmie. Zadaniem facylitatora jest pomoc w zrozumieniu siebie i dzielenie się przydatnymi narządziami. Facylitator motywuje i wspiera w osiąganiu celu.

Horse Assisted Education to nowa dziedzina, która łączy zasadnicze umiejętności facylitatora, coacha i terapeuty, wykorzystując psychologię relacji konia i człowieka.

Od 13 lat pracuję w tym nurcie, czerpiąc inspirację z pracy znanych w świecie nauczycieli takich jak Gerhard i Karin Krebs, Dave Harris, Jackie i Herb Stevennson, June Guenter, Barbara Rector, Klaus Ferdinand Hempling i wielu innych. Doskonalę swoją wiedzę na międzynarodowych konferencjach i kursach, uzyskując certyfikaty, dające mi teoretyczne podstawy dla moich metod. Wraz z moim doświadczeniem rośnie grono osób, które poświadczają moje kompetencje, dając autentyczne referencje.
Rozmowa z Dominiką może Ci pomóc, jeśli rozważasz zostanie facylitatorem. Płynie z niej niesamowita moc. dostęp do takiej wewnętrznej mocy mamy wtedy, gdy realizujemy coś w zgodzie ze sobą, uruchamiając swój potencjał.

Poza tematami szkoły facylitatorów, jak w każdym podcaście - wywiadzie, tematy płyną tu naturalnie poprzez różne obszary. Będzie więc także o wolności kontra poczuciu bezpieczeństwa, o zwierzętach na sawannie i w zoo oraz puszczaniu kontroli ;)

Read more »

Discover more stories like this.

Like Stitcher On Facebook

EMBED

Episode Options

Listen Whenever

Similar Episodes

Related Episodes